E- devlet giriş! Soy ağacı sorgulama… Sadece tek tıkla öğreniliyor

E- devlet giriş! Soy ağacı sorgulama... Sadece tek tıkla öğreniliyor

E-Devlet’in yeni uygulaması bugün başladı, sistem kilitlendi… Tek tıkla soyağacı

E- devlet soy ağacı sorgulama devam ediyor. Gün itibariyle Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmete açılmasının ardından yurdun dört bir yanındaki milyonlarca vatandaş sisteme akın etti. İşte E- Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti ile ilgili tüm detaylar…

E-Devlet’in yeni uygulaması Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmete açıldı. Soy ağacı sorgulama açılır açılmaz büyük bir ilgi gördü ve vatadaşlar E- Devlet’e girişte sorun yaşıyor. Peki 1800’lü yıllara kadar soy ağacı sorgulama olanağı sunan E- Devlet soy ağacı sorgulamaya nasıl girilir? İşte detaylar…

Soyağacı sorgulama hizmeti, e-devlet uygulamasında bugün yürürlüğe girdi. Soyağacını öğrenmek isteyenler e-devlet sitesinin kilitlenmesine yol açtı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığa altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama bölümü kullanıma açıldı.

Soy ağacı sorgulama hizmetinin yürürlüğe girdiğinin sosyal medyada yayılması üzerine e-devlet sitesi kilitlendi.

Alt-üst soy bilgisi sorgulama’ sistemine girenler “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir” uyarısıyla karşılaşıyor.

Çok sayıda vatandaş, alt üst soyağacı bilgisini öğrenmek için www.turkiye.gov.tr adresine girmeye çalıştı.

Sayfaya girenler 1800’lü yıllara kadar üst soy bilgilerini  kontrol etmeye imkanı buluyor.

SOYAĞACI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Soyağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet sitesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor.  Buradaki ekrandan Alt Üst Soy Listesi açılabiliyor. Bu ekrandan ayrıca belge görüntülenmesi de sağlanabiliyor.